Co to jest peeling enzymatyczny?

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest rodzajem zabiegu resurfacingu skóry. Jest mniej ryzykowny niż peelingi chemiczne, jest mniej inwazyjny i pozostawia skórę gładką, miękką i zdrową. Roztwór do peelingu składa się z enzymu, który miesza się z dwoma częściami wody. Pędzel jest używany do nakładania mieszaniny na obszar skóry, który ma być leczony. Roztwór należy pozostawić na skórze przez około 15 minut. Następnie należy go zmyć ciepłą wodą.

Mniej ryzykowne niż peelingi chemiczne

Istnieje kilka peelingów chemicznych, a każdy z nich oferuje inne rezultaty – cytat ten został zgłębiony przez redakcję strony . Na przykład, średni peeling chemiczny usunie górną warstwę skóry, podczas gdy głęboki peeling usunie tylko najbardziej zewnętrzną warstwę. Lekki peeling chemiczny może pomóc w usunięciu drobnych zmarszczek, blizn potrądzikowych i nierównomiernego zabarwienia skóry. Lekki peeling chemiczny może mieć również minimalny czas przestoju.

Jednakże, peeling chemiczny może nadal powodować blizny, szczególnie na twarzy. Dzieje się tak dlatego, że nowa skóra jest bardziej krucha niż stara, więc jest bardziej podatna na powikłania. Lekarz udzieli instrukcji po zabiegu, których należy przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko powstania blizn. Należy również poinformować lekarza o wszelkich istniejących schorzeniach skóry, takich jak keloidy.

Peelingi chemiczne mogą być wykonywane w gabinecie lekarskim lub w centrum chirurgicznym. Przed wykonaniem peelingu chemicznego konieczna jest konsultacja, aby lekarz mógł wyjaśnić procedurę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu należy pamiętać o ochronie oczu i włosów. Roztwory stosowane do tych zabiegów zawierają kwas glikolowy, kwas trójchlorooctowy, kwas salicylowy i kwas mlekowy. Każdy roztwór wnika w skórę na różnej głębokości i daje różne rezultaty.

Peelingi chemiczne mogą być stosowane na wszystkich rodzajach skóry, ale osoby o ciemniejszej karnacji są bardziej narażone na wystąpienie przebarwień pozapalnych. Z tego powodu dermatolog może przepisać mniej agresywny peeling dla pacjentów o ciemniejszej skórze. Inne powody, dla których należy unikać stosowania peelingów chemicznych to uszkodzenia skóry w przeszłości, historia nieprawidłowych blizn skórnych lub leki, które mogą uczynić skórę bardziej wrażliwą.

Peelingi chemiczne nie są odpowiednie w przypadku poważnych zmarszczek, plam starczych, piegów i plam wątrobowych. Ponadto, nie są one skuteczne w przypadku skóry, która ma nierówny koloryt lub przedrakowe plamy łuskowe. Dermatolog przeanalizuje Twoją skórę przed wykonaniem peelingu chemicznego i określi, jaki poziom głębokości jest najlepszy dla stanu Twojej skóry.

Peelingi chemiczne mogą być bolesne. Może być konieczne zażycie środków przeciwbólowych lub uspokajających. Jednak większość tych efektów ubocznych jest tymczasowa i nie jest trwała. Możesz również doświadczyć zaczerwienienia, kłucia lub lekkiego obrzęku. Głębsze peelingi mogą trwale wpłynąć na opaleniznę, a ciemniejsza skóra może doświadczyć trwałej zmiany. Mogą również wystąpić infekcje.

Inną opcją jest laserowy resurfacing skóry. Zabieg ten może być stosowany do usuwania niechcianego owłosienia na twarzy. Zapobiega on odrastaniu włosów przez kilka miesięcy. Jest powszechnie stosowany na twarzy, górnej części klatki piersiowej i pod pachami. W przeciwieństwie do peelingu chemicznego, wykorzystuje krótki impuls laserowy do stymulowania produkcji kolagenu.

Zabiegi laserowe wiążą się z mniejszym ryzykiem niż peelingi chemiczne. Zabiegi laserowe mogą poprawić elastyczność skóry i odwrócić uszkodzenia słoneczne. Zabiegi laserowe mogą również zmniejszyć blizny potrądzikowe.

Mniej inwazyjny niż peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne są doskonałym wyborem dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry bez przestojów związanych z zabiegiem laserowym. Peelingi te są ukierunkowane na przyczyny powstawania zmarszczek, problemy z pigmentacją oraz suchość skóry i mogą być stosowane jako samodzielny zabieg lub jako część rutynowej pielęgnacji skóry. Peelingi chemiczne wiążą się jednak z pewnym ryzykiem, takim jak powstawanie blizn. Z tych powodów pacjenci powinni dokładnie zaplanować swoje zabiegi.

Zarówno resurfacing laserowy, jak i peelingi chemiczne usuwają wierzchnią warstwę skóry. Proces ten jest bezpieczny, o ile jest wykonywany przez dermatologa. Po zabiegu pacjenci powinni przestrzegać serii instrukcji pooperacyjnych, aby zapewnić prawidłowe gojenie i uniknąć powikłań. Ponadto, resurfacing laserowy i peelingi chemiczne wykorzystują kontrolowane światło i ciepło do poprawy tekstury i tonu skóry.

Peelingi chemiczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób o jasnej karnacji, ale dostępne są również bardziej agresywne opcje. Peelingi chemiczne polegają na zastosowaniu roztworu chemicznego w celu rozbicia górnej warstwy skóry. Te substancje chemiczne są powszechnie znane jako alfa-hydroksykwasy i są zwykle nakładane w postaci cienkiej warstwy, aby umożliwić przeniknięcie substancji chemicznej do porów skóry. W zależności od głębokości peelingu, peelingi chemiczne mogą poprawić wygląd zmarszczek i blizn. Jednak, aby peelingi chemiczne były skuteczne, należy zaplanować kilka sesji.

Chociaż peelingi chemiczne mogą pomóc poprawić wygląd starzejącej się skóry, nie są odpowiednie dla osób z poważnymi problemami skórnymi. Na przykład, peelingi chemiczne nie mogą leczyć plam wątrobowych lub piegów, przedrakowych plam łuszczących się lub poważnych zmarszczek. Dermatolog będzie w stanie określić najlepszy sposób leczenia dla każdego pacjenta w oparciu o stan i rodzaj skóry.

Chociaż peelingi chemiczne są zazwyczaj bardziej skuteczne, mikrodermabrazja jest mniej inwazyjną alternatywą. Podczas gdy peelingi chemiczne mogą powodować znaczne zaczerwienienie i złuszczanie się skóry, mikrodermabrazja wymaga niewielkiego lub zerowego czasu przestoju i jest mniej inwazyjna. Mikrodermabrazja daje również efekt gładszej tekstury i równomiernego tonu. Mikrodermabrazja nie wymaga planu przed zabiegiem. Zamiast tego, dermatolog używa ręcznego urządzenia do usuwania górnej warstwy skóry. Chociaż istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia uczucia szlifowania, nie jest to zabieg bolesny.

Peelingi chemiczne mogą być drogie, od około 100 dolarów za zwykły peeling do nawet 4000 dolarów za peeling całej twarzy. Z kolei laserowy resurfacing skóry przy użyciu laserów ablacyjnych kosztuje od 2000 do 1000 dolarów. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, koszt zależy od wykonywanej procedury, zastosowanego znieczulenia i doświadczenia lekarza.

Podczas gdy peelingi chemiczne usuwają wierzchnią warstwę skóry, mikronakłuwanie tworzy mikroskopijne łzy w skórze, pobudzając jej krążenie i produkcję kolagenu. Zabieg ten ma również minimalne skutki uboczne, co czyni go doskonałym wyborem dla pacjentów o różnych typach skóry i o różnym budżecie.

Pozostawia skórę gładką, miękką, rozświetloną i zdrową

Peelingi enzymatyczne to doskonały sposób na pozbycie się martwych komórek skóry i odsłonięcie nowej, zdrowszej skóry. Wykorzystują one enzymy owocowe i roślinne, które złuszczają stary naskórek, odsłaniając zdrową, gładką skórę. Najpopularniejsze peelingi wykorzystują enzymy z papai, ananasa i dyni. Enzymy te rozkładają keratynę i białka znajdujące się w zewnętrznej warstwie skóry.

Peelingi enzymatyczne najlepiej wykonywać na suchej, czystej skórze. Powinnaś używać płynu do mycia twarzy, który ma w składzie naturalne owocowe AHAs. Kwasy AHA z papai są świetnym wyborem do tego celu ze względu na zawartość antyoksydantów. Po umyciu twarzy naturalnym produktem oczyszczającym, nałóż na twarz peeling enzymatyczny i masuj okrężnymi ruchami. Pozostaw go na minutę, a następnie spłucz ciepłą wodą. Peeling twarzy to świetny sposób na usunięcie matowej skóry i odsłonięcie zdrowej, rozświetlonej cery.

Peelingi enzymatyczne są zazwyczaj bardzo delikatne i bezpieczne. Należy jednak unikać noszenia makijażu przez kilka dni po zabiegu. Należy również unikać solarium, otwartych ran i ekspozycji na słońce. Jeśli jesteś w ciąży, powinnaś skonsultować się z lekarzem specjalistą przed zastosowaniem peelingów enzymatycznych.

Peelingi enzymatyczne to świetny sposób na pozbycie się martwych komórek skóry i odsłonięcie gładszej, zdrowszej skóry pod spodem. Jest to świetna opcja dla skóry wrażliwej i pomaga zapobiegać wysuszaniu lub pękaniu skóry. Enzymy owocowe sprawią, że skóra będzie wyglądała na gładką i miękką oraz pomogą rozjaśnić cerę.

Peelingi enzymatyczne są łagodniejsze niż peelingi chemiczne, a ich celem są jedynie martwe komórki skóry. Korzyści obejmują gładszą cerę i zwiększoną zdolność do wchłaniania produktów. Gładka skóra ułatwia także bezbłędną aplikację makijażu. Peelingi enzymatyczne można stosować co kilka tygodni, jako część regularnej pielęgnacji skóry.

Peelingi enzymatyczne usuwają martwe komórki naskórka na powierzchni skóry i oczyszczają pory. Są one również dobre na problemy skórne, takie jak zaskórniki, trądzik i matowa skóra. Połączenie enzymów i odżywczego kremu nawilżającego sprawi, że Twoja skóra będzie miękka, gładka i pełna blasku.

Peelingi enzymatyczne mogą być stosowane w leczeniu trądziku, stanów zapalnych, pigmentacji i problemów związanych ze starzeniem się skóry. Mogą być również stosowane w celu poprawy wchłaniania makijażu i poprawy jakości tekstury skóry. Peelingi enzymatyczne są jednymi z najbardziej delikatnych i korzystnych zabiegów chemicznych dostępnych na rynku.

Enzymy owocowe stosowane w owocowych peelingach enzymatycznych są delikatnym środkiem złuszczającym i są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Pomagają one rozbić białko keratyny, które utrzymuje martwe komórki skóry razem. Enzymy owocowe sprawiają również, że skóra staje się gładka i rozświetlona, co skutkuje zdrowym, promiennym wyglądem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *