Co to jest peeling glikolowy?

Co to jest peeling glikolowy?

Jeśli szukasz poprawy wyglądu swojej skóry, peeling glikolowy może być rozwiązaniem dla Ciebie. Procedura ta jest powszechnie stosowana na skórze twarzy i może zmniejszyć blizny i poprawić teksturę. Peeling działa poprzez wywołanie kontrolowanego uszkodzenia zewnętrznych warstw skóry. Jest bezpieczny dla większości typów skóry i często towarzyszy mu niewielki czas przestoju.

Efekty uboczne

Efekty uboczne peelingów glikolowych obejmują podrażnienie skóry, zaczerwienienie, pigmentację i blizny. Ten rodzaj peelingu chemicznego nie jest zalecany dla osób o wrażliwej skórze lub osób przyjmujących leki na trądzik – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu . Ważne jest, aby najpierw zobaczyć się z lekarzem, aby uniknąć potencjalnych skutków ubocznych. Jednak ten rodzaj peelingu jest uważany za bezpieczny dla większości osób.

Po peelingu glikolowym Twoja skóra będzie wrażliwa na słońce, dlatego przez okres do sześciu tygodni będziesz musiała nosić krem z wysokim filtrem. Należy również stosować łagodne środki myjące bez mydła, aby nie pozbawiać skóry naturalnej wilgoci. Powinnaś również unikać wszelkich produktów zawierających kwas salicylowy przez co najmniej tydzień. Możesz również zastosować bogaty krem nawilżający, aby przeciwdziałać wysuszeniu skóry spowodowanemu przez peeling i utrzymać jej zdrowy wygląd.

Peelingi chemiczne mogą być również stosowane do zmniejszenia wyglądu rozstępów. Blizny te zazwyczaj są czerwone lub fioletowe, ale po pewnym czasie bledną do białości. Peelingi z kwasem glikolowym mogą również rozjaśnić melasmę, która jest formą hiperpigmentacji, która dotyka kobiety, szczególnie te, które są w ciąży lub stosują kontrolę urodzeń.

Kwas glikolowy może pomóc Ci osiągnąć młodszy wygląd skóry. Jest on również dostępny w różnych mocach i stężeniach. Balsamy z kwasem glikolowym mogą być pomocne przy powierzchownych problemach skórnych, a także przy nierównej cerze. Usuwają one uszkodzoną warstwę skóry, jednocześnie odżywiając skórę pod nią.

Peelingi z kwasem glikolowym mogą poprawić wygląd Twojej skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Pomogą również uzupełnić poziom nawilżenia Twojej skóry, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek. Peelingi kwasem glikolowym zmniejszają również wielkość porów, dzięki czemu są one mniej widoczne.

Chociaż większość pacjentów nie wymaga znieczulenia, głębsze peelingi mogą wymagać rozległego znieczulenia miejscowego. Niektórzy pacjenci zgłaszają uczucie pieczenia podczas procesu złuszczania, ale jest to zazwyczaj reakcja przejściowa i może być złagodzona przez chłodzące okłady lub parowanie wspomagane wentylatorem. Procedura złuszczania rozpocznie się od roztworu odtłuszczającego nałożonego równomiernie na obszar. Następnie na obszar ten nakładany jest roztwór neutralizujący. Pacjenci mogą następnie udać się do domu i odzyskać siły. W zależności od rodzaju otrzymanego peelingu, czas rekonwalescencji może trwać tygodnie lub miesiące.

Bezpieczny dla większości typów skóry

Bioclarity rutyny pielęgnacyjne są wykonane z kluczowych składników, które pomagają chronić przed uszkodzeniami słonecznymi i zapobiegają rakowi skóry. Jest bezpieczny dla większości typów skóry i ma formułę SPF 30 lub wyższą. Regularnie sprawdzaj swoją skórę pod kątem obecności jakichkolwiek pieprzyków lub podejrzanych plamek i stosuj ochronę przeciwsłoneczną zawsze, gdy jest to możliwe. Stosowanie produktów do pielęgnacji skóry firmy bioclarity zapewni Ci gładszą i piękniejszą cerę.

Downtime

Peeling glikolowy to mało inwazyjny peeling chemiczny, który może poprawić wygląd starzejącej się skóry, przebarwień i suchości. Jego działanie polega na osłabieniu wiązań między komórkami w górnych warstwach skóry. Proces ten usuwa martwe komórki skóry i stymuluje jej przebudowę. Podczas procesu gojenia zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu, nadając skórze świeży, gładszy wygląd.

Łagodny peeling glikolowy wykorzystuje około 20 procent kwasu glikolowego i trwa zaledwie kilka minut. Średni peeling ma stężenie od 30 do 50 procent i trwa pięć minut, co pozwala kwasowi przeniknąć do pierwszej warstwy skóry właściwej. Ten rodzaj peelingu jest idealny do wygładzania struktury skóry i usuwania umiarkowanej hiperpigmentacji.

Peelingi kwasem glikolowym mogą kosztować 100 dolarów lub więcej i mogą trwać od jednego do 14 dni. Są one uważane za zabiegi kosmetyczne i nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Możesz spodziewać się zaczerwienienia, skorupy i obrzęku do tygodnia po umiarkowanym peelingu glikolowym. Niektórzy ludzie mogą wrócić do pracy natychmiast po zabiegu, podczas gdy inni decydują się poczekać, aż zaczerwienienie i skorupa ustąpią.

Peeling kwasem glikolowym nie jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Może być szkodliwy dla osób z oparzeniami słonecznymi lub aktywnymi infekcjami skóry. Leki na trądzik wydawane na receptę mogą również negatywnie wpływać na skórę po peelingu glikolowym. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się ze swoim lekarzem przed zdecydowaniem się na tego typu zabieg. Podczas gdy niższe stężenia kwasu glikolowego są bezpieczne dla ciąży, wyższe stężenia mogą dotrzeć do głębszych warstw skóry, a nawet dostać się do krwiobiegu.

Chociaż peelingi kwasem glikolowym są łagodniejsze niż peelingi profesjonalne, należy je traktować z ostrożnością. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zawsze konsultuj się z licencjonowanym lekarzem medycyny estetycznej, jeśli rozważasz peelingi kwasem glikolowym. Mogą one dostarczyć Ci cennych informacji na temat właściwej pielęgnacji po peelingu glikolowym.

Koszt

Koszt peelingu glikolowego różni się w zależności od poziomu zabiegu i doświadczenia wykonującego go lekarza. Lekki peeling może kosztować już od 50 dolarów, a głęboki nawet do 3000 dolarów. Przed podjęciem decyzji o konkretnym peelingu, najlepiej jest porozmawiać z chirurgiem plastycznym lub kosmetycznym i otrzymać oszacowanie. Ponadto, koszt zależy od tego, jak często trzeba będzie mieć peeling wykonywane. Lżejsze peelingi mogą być wykonywane raz lub dwa razy w miesiącu, podczas gdy bardziej intensywne peelingi powinny być wykonywane tylko co kilka lat.

Peeling glikolowy to świetny sposób na poprawę wyglądu skóry, usunięcie drobnych zmarszczek, poprawę elastyczności skóry i zmniejszenie widoczności przebarwień. Zabiegi te są dostępne w aptece, online lub za pośrednictwem lekarza. Ze względu na wysokie ryzyko poparzenia skóry, większość specjalistów zaleca pacjentom korzystanie z usług profesjonalisty i unikanie tworzenia własnej mieszanki kwasu glikolowego.

Peelingi kwasem glikolowym są jednym z najpopularniejszych sposobów odmładzania skóry. Oprócz złuszczania skóry, kwas glikolowy może również pomóc wyeliminować małe blizny i nierówności. Są one również drogie ze względu na wysoką jakość rozwiązania. Kwas glikolowy pochodzi z trzciny cukrowej i jest naturalnie występujący w naszym organizmie. Może łatwo wnikać w skórę i rozbić martwe komórki skóry, które mogą sprawić, że skóra będzie wyglądać matowo i nieatrakcyjnie. Te warstwy martwego naskórka mogą również blokować pory i powodować trądzik lub zaskórniki.

W zależności od ilości kwasu glikolowego, którego potrzebujesz, możesz oczekiwać, że zapłacisz od 8000 do 15000 rubli za procedurę. Ważne jest również, aby pamiętać, że te peelingi nie działają z dnia na dzień i muszą być powtarzane co kilka tygodni dla pełnych rezultatów. Zazwyczaj potrzeba około 3 tygodni, aby zobaczyć zauważalną różnicę w wyglądzie skóry. W tym czasie należy uzbroić się w cierpliwość i zadbać o siebie. Jak w przypadku każdego zabiegu na skórę, proces ten wymaga głębokiego oczyszczenia i złuszczenia.

Zabieg wymaga określonej kolejności i powinien być wykonywany na twarzy, najpierw czoło, potem nos, policzki i broda. Kwas glikolowy należy do rodziny alfa hydroksykwasów i występuje naturalnie w zielonych winogronach i trzcinie cukrowej. W kosmetyce stosowane są zarówno syntetyczne, jak i roślinne kwasy glikolowe. Ten rodzaj kwasu ma poziom pH, który pozwala mu wnikać w skórę bez uszkadzania otaczającej go skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *