Epilacja laserowa – sposób na „truskawkowe nogi”

„Truskawkowe nogi” to objaw, który występuje powszechnie u osób, które golą się maszynką. Sprawdź, jak epilacja laserowa może zniwelować ten problem.

Chociaż sama nazwa „truskawkowe nogi” brzmi całkiem apetycznie, to nie jest to wcale nic przyjemnego. Przypadłość ta nie zagraża zdrowiu, ale dla wielu osób stanowi poważny problem estetyczny. „Truskawkowe nogi” to skutek uboczny źle wykonanej depilacji, najczęściej przy użyciu maszynki. To nic innego jak zatkane pory skóry. Nogi pokryte są licznymi, ciemnymi kropkami, co stanowi problem, zwłaszcza latem, gdy chcemy włożyć szorty lub spódniczkę. Jednym ze sposobów na uniknięcie „truskawkowych nóg” jest epilacja laserowa. Zabieg ten umożliwia bowiem całkowite usunięcie włosa wraz z cebulką oraz zwężenie porów, dzięki czemu nie zatykają się i nie tworzą na skórze nieestetycznych kropek. Wyjaśniamy, jaki wpływ na zdrowie skóry ma depilacja laserowa.

„Truskawkowe nogi” – co to jest i jak może pomóc epilacja laserowa?

„Truskawkowe nogi” to bardzo widoczne, ciemne pory na nogach. Powstają na skutek zbierania się w porach zanieczyszczeń, czego powodem jest nieodpowiednia depilacja nóg. W porach gromadzi się brud, pot, pozostałości kosmetyków. Aby uniknąć tego problemu, należy często zmieniać maszynkę do golenia, regularnie wykonywać peelingi nóg, używać zmiękczających balsamów po goleniu, stosować olejek z drzewa herbacianego, który ma właściwości antybakteryjne. Najprostszym sposobem na pozbycie się problemu podrażnień i „truskawkowych nóg” jest jednak wykonanie serii zabiegów epilacji laserowej, która pozwala na usunięcie włosów wraz z cebulkami oraz zwężenie porów.

Na czym polega depilacja laserowa?

Epilacja laserowa, nazywana powszechnie depilacją laserową, to zabieg, który pokochały miliony kobiet na całym świecie. W porównaniu do innych metod depilacji zabieg laserowy jest komfortowy i mało bolesny, a co najważniejsze – pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów. Można wykonać go na dowolnej partii ciała.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, mechanizm działania depilacji laserowej opiera się na zjawisku fototermolizy. Jest to proces całkowicie bezpieczny dla organizmu. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, dzięki czemu mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Lasery do depilacji, takie jak laser diodowy, dzięki unikatowej długości fali, skutecznie i trwale niszczy żywą część włosa – jego macierz. Ponowny wzrost włosa usuniętego laserem nie jest możliwy. Podczas zabiegu skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, a sam zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut, dlatego epilacja laserowa jest mało bolesna i komfortowa.

Podczas jednego zabiegu laser usuwa około 30% włosów z danego obszaru, ponieważ działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu, dlatego dla uzyskania maksymalnych efektów, potrzebna jest seria co najmniej kilku epilacji laserowych. To, po ilu zabiegach owłosienie zostanie usunięte na stałe, jest kwestią indywidualną – podczas pierwszej konsultacji kosmetolog oceni grubość oraz kolor włosa i na tej podstawie oszacuje liczbę potrzebnych zabiegów.

Wykonaj depilację laserową nóg i zapomnij o podrażnieniach

Epilacja laserowa to zabieg, który rozwiązuje wiele problemów ze skórą, nie tylko niweluje efekt „truskawkowych nóg”. Dzięki usunięciu owłosienia za pomocą lasera można uniknąć podrażnień skóry, wrastania włosków oraz zapalenia mieszków włosowych. Zabieg ten polecany jest również kobietom, które zmagają się z hirsutyzmem – jest to przypadłość, która polega na występowaniu owłosienia typu męskiego.  W razie innych pytań na temat epilacji laserowej zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *