Jaki jest najlepszy peeling na zaskórniki?

Szorowanie skóry głowy przed i po myciu

Wybór odpowiedniego peelingu na zaskórniki jest kluczowy, jeśli chcesz osiągnąć czystszą skórę. Powinnaś szukać takiego, który zawiera kwas salicylowy, który usuwa martwe komórki skóry i zmniejsza liczbę zaskórników. Innym ważnym czynnikiem jest obecność witaminy E, która łagodzi i leczy stan zapalny skóry.

Złuszczające peelingi do twarzy

Zaskórniki są spowodowane nagromadzeniem się martwych komórek skóry w porach twarzy. Możesz użyć peelingu do twarzy z kwasem glikolowym lub mlekowym, aby wyeliminować te martwe komórki skóry. Używanie tego typu środka złuszczającego pozostawi skórę miękką i gładką bez wysuszania skóry.

Naturalne składniki

Jeśli szukasz skutecznego peelingu na zaskórniki, który działa dla Ciebie, naturalne składniki są zwykle lepszą opcją niż te oparte na chemii. Na przykład miód jest doskonałym wyborem, ponieważ nawilża i złuszcza skórę bez powodowania podrażnień. Może również zabić zarazki i bakterie, które żyją w otwartych porach. Miód jest również świetnym składnikiem, ponieważ przykleja się do zaskórników i martwych komórek skóry.

Małe granulki

Ważne jest, aby wybrać peeling z małymi granulkami, które są delikatne dla skóry. Peeling, który jest zbyt ostry, może powodować wypryski. Szukaj peelingu z kwasem salicylowym, który pomaga zwalczać zaskórniki, odblokowując pory i usuwając zanieczyszczenia i brud. Sprawdź składniki, aby upewnić się, że produkt nie jest ostry lub nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Możesz także zasięgnąć porady dermatologa przed użyciem jakiegokolwiek peelingu.

Retinoidy

Retinoidowa kuracja przeciwtrądzikowa jest sprawdzonym sposobem na wyeliminowanie zaskórników, ale może być również drażniąca i szorstka dla skóry. Najlepiej stosować go po konsultacji z dermatologiem, ponieważ może zaburzyć delikatną równowagę skóry. Jeśli masz egzemę lub trądzik różowaty, powinnaś unikać zabiegów na trądzik z retinolem.

Mąka ryżowa

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się zaskórników na twarzy jest użycie mąki ryżowej. Ta pasta może pomóc oczyścić skórę i pozbyć się zaskórników poprzez głębokie oczyszczanie porów. Pomaga również usunąć zaskórniki z korzeni.

Celuloza bawełniana

Jeśli masz zaskórniki, potrzebujesz peelingu, który jest delikatny dla Twojej skóry. Najlepszy peeling na zaskórniki będzie miał kwas salicylowy, który pomaga usunąć zanieczyszczenia i odblokować pory. Musisz jednak upewnić się, że wybrany przez Ciebie peeling nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wrażliwą skórę. W razie jakichkolwiek wątpliwości powinnaś skonsultować się z dermatologiem. Miód

Miód jest świetnym peelingiem na zaskórniki, ponieważ jest antybakteryjny i ma właściwości humektantu. Nawilża również skórę, co pomaga usunąć zaskórniki i białe wągry. Możesz zrobić swój własny peeling na zaskórniki, mieszając miód z cukrem lub sokiem z cytryny. Nałóż mieszaninę na twarz i pozwól jej wyschnąć. Następnie spłucz wodą.

Peeling morelowy

Peeling morelowy jest jednym z najlepszych dostępnych rodzajów peelingów do twarzy. Posiada właściwości, które pomogą Ci pozbyć się zaskórników, białych wągrów i pryszczy. Jest również bogaty w ekstrakt z zielonego jabłka, który złuszczy martwy naskórek i zmniejszy stan zapalny. Peeling migdałowy

Peeling migdałowy to doskonały środek złuszczający, a działa jeszcze lepiej, gdy połączy się go z olejkiem migdałowym i zmielonym owsem. Owies zawiera saponinę, naturalnie występującą substancję o właściwościach oczyszczających. Saponina pomaga usunąć brud i zanieczyszczenia oraz poprawić strukturę skóry. Ponadto, owies jest delikatny dla skóry. Dzięki temu nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *