Lista badań, które należy wykonać przed przeszczepem włosów

Lista badań, które należy wykonać przed przeszczepem włosów

Jeśli myślisz o poddaniu się przeszczepowi włosów, możesz mieć kilka pytań. Oto niektóre z badań, które zostaną wykonane przed zabiegiem. Należą do nich: test krzepliwości (jak długo trwa krzepnięcie krwi), test na HIV i biopsja skóry głowy. Podczas tych badań lekarz sprawdzi ogólny stan zdrowia pacjenta i określi, czy jest on dobrym kandydatem do zabiegu.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautycc.pl

Testy krzepliwości mierzą czas potrzebny do prawidłowego zakrzepnięcia krwi

Test aPTT jest jednym z kilku testów używanych do określenia zdolności pacjenta do krzepnięcia krwi przed przeszczepem włosów. Skrzepy krwi powstają w wyniku połączenia się określonych białek. Zatrzymują one krwawienie, gdy naczynia krwionośne ulegają uszkodzeniu. Testy krzepliwości mierzą, jak dobrze funkcjonują te białka. Testy krzepnięcia uwzględniają wspólną ścieżkę końcową i wewnętrzną ścieżkę krzepnięcia krwi.

Test krzepliwości może również pomóc zdiagnozować problemy z Pana/Pani krwią. Nadkrzepliwość to stan, w którym Pani/Pana krew jest bardziej podatna na krzepnięcie niż normalnie. Może to zagrażać życiu i blokować przepływ krwi do ważnych organów. Chociaż prawdopodobnie nigdy nie zauważysz tego stanu, ważne jest, abyś zwrócił się o pomoc do lekarza, jeśli pojawi się zakrzep krwi.

Badanie poziomu cukru we krwi

Kiedy udajesz się na przeszczep włosów, lekarz poprosi Cię o wykonanie badania poziomu cukru we krwi. Badanie to mierzy poziom hemoglobiny glikozylowanej. Im wyższy poziom glukozy we krwi, tym większe ryzyko powikłań podczas zabiegu. Lekarz doradzi Ci, jak kontrolować poziom cukru we krwi przed zabiegiem. Jeśli chorujesz na cukrzycę, poziom cukru we krwi powinien być pod kontrolą.

Jeśli jesteś cukrzykiem, możesz się zastanawiać, czy będziesz mógł poddać się przeszczepowi włosów. Faktem jest, że poziom cukru we krwi diabetyka nie stanowi problemu dla przeszczepu włosów, o ile jest dobrze kontrolowany. Nie jest to jednak prawdą w przypadku wszystkich pacjentów. Cukrzycy muszą przestrzegać ścisłego reżimu przed poddaniem się przeszczepowi włosów, co wiąże się z ciągłym monitorowaniem poziomu cukru we krwi.

Test na obecność wirusa HIV

Przed poddaniem się przeszczepowi włosów pacjent musi przejść dokładne badania lekarskie, aby upewnić się, że jest wolny od wirusa HIV. Ponieważ choroba ta jest dziedziczona przez krew, należy upewnić się, że układ odpornościowy pacjenta jest stabilny. Lekarz pacjenta będzie musiał przeprowadzić kilka testów, aby ocenić nasilenie utraty włosów. Wyniki badań posłużą do określenia, czy pacjent może przystąpić do zabiegu.

Test na HIV jest bardzo zalecany przez Centers for Disease Control and Prevention, ponieważ może zapobiec utracie włosów i innym powikłaniom związanym z chorobą. Badanie wymaga pobrania niewielkiej próbki krwi z dziąseł lub policzków pacjenta i trwa około 20 minut. Wykonanie testu nie boli, a wyniki są dostępne już następnego dnia. Wynik pozytywny nie musi oznaczać, że pacjent jest zakażony wirusem HIV.

Biopsja skóry głowy

Przed operacją przeszczepu włosów lekarz wykona szereg badań, w tym badania krwi. Badania te pozwolą ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, w tym ciśnienie krwi, zdolność krzepnięcia krwi oraz profile krwawienia i krzepnięcia. CBC, aktywowany czas częściowej tromboplastyny (APTT), i wskaźniki wirusowe są również zwykle wykonywane. Lekarz może również wykonać inne badania w celu oceny przyczyny utraty włosów, w tym profil tarczycy i poziom żelaza w surowicy. Badania krwi mogą również określić, czy jesteś kandydatem do przeszczepu włosów.

Wstępna ocena stanu zdrowia jest częścią procesu przygotowania do przeszczepu włosów. Kontrola ta zapewnia, że pacjent jest zdrowy i nie ma żadnych problemów medycznych, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu. Pacjent zostanie również poddany badaniu klinicznemu, aby określić, czy kwalifikuje się do zabiegu. Seria badań krwi jest zwykle podawana dzień przed zabiegiem, tak aby pacjent miał wystarczająco dużo czasu na podjęcie świadomej decyzji. Testy te są opisane szczegółowo poniżej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *