Peeling drobnoziarnisty i gruboziarnisty

Peeling drobnoziarnisty i gruboziarnisty

Peeling gruboziarnisty jest delikatniejszą metodą usuwania martwych komórek skóry. Jest często stosowany w celu poprawy struktury skóry. Peeling drobnoziarnisty jest bardziej agresywny i skuteczny w przypadku bardziej opornej skóry. Działa na wszystkie rodzaje skóry, w tym wrażliwe. Również szybko wysycha. Najlepiej stosować go na świeżo umytą skórę, pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

Składniki w peelingu

Składniki w peelingu drobnoziarnistym i gruboziarnistym różnią się pod wieloma względami. Ten pierwszy jest mniej złożony i zawiera mniej składników niż drugi. Pierwszy z nich jest często stosowany przez dermatologów w celu usunięcia starych komórek skóry, natomiast drugi polega na użyciu środka złuszczającego w celu usunięcia martwych komórek skóry.

Peeling drobnoziarnisty jest najlepszy dla typów skóry tłustej i mieszanej. Złuszcza skórę i ściąga pory, jednocześnie stymulując aktywną regenerację naskórka. Zawiera algi i minerały morskie, cząsteczki orzechów oraz zaawansowane składniki aktywne takie jak Aquaxyl(tm) i Evermat(r), które rewitalizują i zmiękczają naskórek. Roztwór peelingujący należy delikatnie nałożyć na skórę, a następnie całkowicie spłukać wodą.

Innym popularnym roztworem do peelingu drobnoziarnistego jest Face Scrub. Produkt ten zawiera wyciąg z aloesu, Sodium Laureth Sulfate oraz Methylchloroisothiazolinone. Został opracowany dla typów skóry mieszanej i zawiera szereg składników, które oczyszczają, tonizują i złuszczają skórę.

Korzyści z peelingu

Zarówno peeling gruboziarnisty, jak i drobnoziarnisty mają korzyści dla skóry. Oba mogą poprawić elastyczność i jędrność skóry, a także rozjaśniają i tonizują skórę. Jednak oba rodzaje powinny być stosowane we właściwy sposób i z odpowiednimi kosmetykami.

Gleby drobnoziarniste mają wyższy współczynnik pustki, natomiast gruboziarniste są bardziej porowate. Różnica w wielkości cząstek jest ważna, ponieważ wpływa na właściwości inżynierskie gruntu. Te ostatnie są bardziej porowate, ponieważ ich cząstki są mniejsze.

Różnica między dwoma rodzajami obierania

Podczas obierania warzyw i owoców należy znać różnice między obieraniem drobnoziarnistym i gruboziarnistym. Pierwszy z nich jest bardziej skomplikowany. Znany jest z usuwania modzeli i martwych komórek skóry, podczas gdy drugi służy do oczyszczania. Oba procesy peelingowe zawierają różne składniki, które różnie działają na skórę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *